İş Örnekleri

ICF Türkiye - PERYÖN Koçluk Buluşmaları

KOÇLAR VE İŞ DÜNYASINI BULUŞTURAN ETKİNLİK

 

IH

Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (UPKD-ICF Türkiye), Koçluk Buluşmaları’nın ilkini, PERYÖN-Türkiye İnsan Yönetimi Derneği işbirliği ile 23 Eylül tarihinde BahçeşehirÜniversitesi’nde gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinlikte hayatın her alanı ile temas eden koçluk mesleğinin, kurumsal yapılardaki yansımaları "Yetenek Yönetimi ve Koçluk" konulu bir panel ve "Yeniden Yapılanma, Küçülme Sürecinde Koçluk” konulu söyleşiyle gündeme taşındı.


Prestijli koçluk organizasyonu ICF-International Coach Federation’ın Türkiye yapılanması Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (UPKD-ICF Türkiye), hayatın her alanı ile temas eden koçluk mesleğinin kurumsal yapılar içindeki yansımalarının masaya yatırıldığı Koçluk Buluşmaları’nın ilkini PERYÖN-Türkiye İnsan Yönetimi Derneği işbirliği ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Farklı sektör ve alanlardaki kurumların koçluk uygulamaları, koçluk ihtiyaçları ve koçluk çözümleri üzerine odaklanan buluşma serisinin ilk ayağında, insan kaynakları departmanlarının koçluk mesleğine olan bakışı sorgulandı.


ICF Türkiye ve PERYÖN-Türkiye İnsan Yönetimi Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen buluşma “İnsan Kaynakları ve Yetenek Yönetiminde Koçluk” temasına odaklandı. Açılış konuşmaları UPKD-ICF Türkiye Başkanı Naci Demiral ve PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası İlişkiler Temsilcisi Yiğit Oğuz Duman tarafından yapılan buluşma kapsamında "Yetenek Yönetimi ve Koçluk" konulu bir panel düzenlendi. Carrefoursa İK Direktörü, İcra Kurulu Üyesi ve PERYÖN Etik Kurul Başkanı Asena Yalınız, BAYER İK eğitim Yöneticisi Biran Yılancıoğlu, VodafoneTürkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram ve PERYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Çağlayan Aktaş’ın panelist olarak katıldığı panelin moderatörlüğünü Hürriyet İK Editörü, Gazeteci Burcu Özçelik üstlendi. Panelde; hem kurum hem de çalışan gözünde değişen koçluk algısı, şirketlerin koç seçimi yaparken dikkat ettikleri noktalar, koçluk alan kurumlardaki değişen başarı grafikleri ve yetenek yönetiminde koçluk kavramı konuşuldu.


Buluşmanın ikinci bölümünde, "Yeniden Yapılanma ve Küçülme Sürecinde Koçluk” konulu bir söyleşi düzenlendi. Vaka odaklı gerçekleşen söyleşide, DELPHI Automotive Systems Türkiye Eski Ülke Direktörü, Yönetici Koçu Cenk Doğru söz aldı. 1. Koçluk Buluşması soru ve cevaplarla sona erdi.