İş Örnekleri

COLLAB - Ortak Çalışma Günü

5. Ortak Çalışma Günü'nden...
Bugün 30 kişi başbaşa verdik ve duygu dolu bir serüvene çıktık. "Çatışan değerlerden nasıl işbirliği yaratırız?” Hepimiz merak duygumuza sımsıkı sarılarak bu sorunun peşinden yürümeye niyet ettik.

Gerçek hayattan hikayeler anlattık birbirimize ve dinledik, hikayelerdeki dönüm noktalarını dinledik, kahramanın özelliklerini, çatışan değerleri, onların arkasındaki ihtiyaçları dinledik. Keşiflerle dolu, capcanlı yolculuğumuzun sonunda kucağımızda birbirinden kıymetli hazineler bulduk.

Çatışmanın en alevli halinde bile o sımsıkıya sarıldığımız rollerimizden sıyrıldığımız bir an, kendimize karşı dürüst olduğumuz bir an, bu duyguyu samimiyetle ifade ettiğimiz bir an… Bu anlar çatıştığımız kişiyle aramızda bir duygu birliği yaratmaya yetiyor. Anladık ki ancak kendimizle iletişimimiz samimi olduğunda gerçekten karşımızdakini duyabiliyoruz. Birbirimizi duyabildikten sonrasında cesur ve kararlı eylemler var. Hem de daha önce çatıştığımız kişiyle birlikte…!

Aramızdan bilge biri kalkıp söylemedi bunları, hep birlikte birbirimizin hikayelerinde keşfettik bu bilgeliği. En kıymetlisi de bu keşif yolculuğuydu. 
#collabday ‪#‎fasilitasyon‬ ‪#‎storytelling‬ ‪#‎collectivestoryharvest‬ ‪#‎artofhosting‬‪#‎isbirligi‬ ‪#‎ortakcalisma‬ ‪#‎facilitation‬

 

https://www.facebook.com/CollabDay/?fref=ts